● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.

Join the forum, it's quick and easy

● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.
● яσ¢κeя   τeam ●
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Batuhan MutluGiL Röportajı!

2 posters

(: Batuhan MutluGiL Röportajı!

Mesaj tarafından Secret Ptsi Ağus. 18, 2008 4:20 pm

ne zaman gitar çalmaya başladınız?
-gitar çalmaya ilkokul 3-4 te klasik gitarla başladım.bu dönem çok kısa ve sıkıcı sürdü.Daha sonra 15 yaşlarındayken elektrogitar çalmayı öğrenmeye başladım

Gitar çalmana sebep olan neydi?
-gitar çalmama ilk sebep olan kişi dedemdi.Bana bir klasik gitar ve klasik gitar hocası ayarlamıştı.Fakat beceremedik.Sonraki yıllarda babamın eski gitarları tozlu kutularından çıkıp,babam evde çalmaya başlayınca ben de onunla birlikte öğrenmeye başladım.Bana gitarı öğretmek için özel Jimi Hendrix aşılarınıda yapınca yola çıktık.
İlk gitarın?

-ilk gitarım evdeki Höfner di.Kendi satın aldığım ilk gitarımda hala sahnede çaldığım telecaster ım.67-68 tele lerden.

En çok etkilendiğin/sevdiğin gitarist?
-en sevdiğim gitarist değilde en sevdiklerimden birkaç tanesini sayayım.Jimi Hendrix,Jimmy Page, David Gilmour,Rory Gallagher(taste),Stevie Ray Vaughan ve niceleri.

Sence gelmiş geçmiş en iyi gitarist kim ?
-en güzel yemek hangisi?

En sevdiğin solo?
-Dönem dönem değişik parçalar geliyor aklıma.Şu an aklıma ilk gelenler Led zeppelin den ''stairway to heaven'', ''rain song'', ''the battle of evermore'', ten years afterdan ''going home'' jimi hendrix ten ''castles made of sand'', ''little wing''.Var da var

Sence gitar çalarken teknik mi daha önemli tarz mı?
-Gitar çalarken elbette tarz daha önemli ancak kişi çaldıklarına kimliğini yansıtabilmesi için önce yeterli teknik altyapıyı oluşturmuş olmalı.Emeklemeden nasıl yürüyemiyorsak,gerekli aşamaları geçmemiz gerekiyor.Gitaristler içinde teknik olarak üst düzey olanlar var Malmsteen,Vai gibi.Ya da teknik olarak çok da alt seviyede olup kendini dinlettirip hissettirenler var.Mesela John Lee Hooker,Elmore James.Teknik mi tarz mı meselesi daha çok dinleyici açısından önemsenebilecek bir durum.Her ikiside olsun,güzel olsun.

Şu anki projelerin neler?
-(asker sonrası) adaptasyon ilk prjoem

rolling stone-temmuz
Secret
Secret
Co-Admin
Co-Admin

Erkek
Başak Domuz
LakaP : Zınaniye xD
Uyarı :
Batuhan MutluGiL Röportajı! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Batuhan MutluGiL Röportajı! Right_bar_bleue

Aktiflik Puanı :
Batuhan MutluGiL Röportajı! Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Batuhan MutluGiL Röportajı! Right_bar_bleue

Ruh Hali : Batuhan MutluGiL Röportajı! Aptal10

https://rockerteam.yetkin-forum.com

(: Geri: Batuhan MutluGiL Röportajı!

Mesaj tarafından optimist_kis Salı Eyl. 09, 2008 5:36 pm

sağol :) hastayım batuhana yaaa x)
optimist_kis
optimist_kis

Kadın
Oğlak Maymun
Uyarı :
Batuhan MutluGiL Röportajı! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Batuhan MutluGiL Röportajı! Right_bar_bleue

Aktiflik Puanı :

Ruh Hali : Batuhan MutluGiL Röportajı! Uykulu11

- Similar topics