● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.

Join the forum, it's quick and easy

● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.
● яσ¢κeя   τeam ●
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Güiza önemli bir golcü ama..'

(: 'Güiza önemli bir golcü ama..'

Mesaj tarafından .:: ' NaZ ' ::. Cuma Ağus. 01, 2008 11:37 pm

Beşiktaş'ın Slovak yıldızı Holosko F.Bahçe'nin yeni transferi Güiza'yı değerlendirdi.
1 Ağustos 2008 11:02
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın, sağ kanat ve forvette kullandığı Filip Holosko, "Benim gerçek yerim forvet ve arkası. Hocamız benden sağ kanatta oynamamı istiyor. Verilen her görevi en iyi şekilde yapmaya çalışırım ama bana sorarsanız sağ tarafta oynamaktan memnun olduğum söylenemez. İki bölgede oynamak avantaj gibi gözükse de benim yerim forvet. Forvette yer alırsam daha çok gol atar ve takıma daha faydalı olurum." dedi. F.Bahçe'nin yeni transferi Güiza'ya da değinen Slovak yıldız, İspanya Gol Kralı'nın iyi bir golcü olduğunu belirterek şu yorumda bulundu: "Kalitesi ortada. Attığı golleri herkes biliyor. Ben de onu yakından takip ediyorum. Ancak Fenerbahçe'den aldığı para çok büyük, bunun altında ezilebilir. Çünkü bu transfer ücretleri onun üzerinde baskı oluşturacaktır."

Kendisi gibi orta Avrupa kökenli olan yeni transferler Tomas Zapotocny ve Tomas Sivok'un Beşiktaş'a katkısının çok fazla olacağını vurgulayan Holosko, "Ben Zapotocny'yi iyi tanıyorum; aynı takımda oynadık ve oyun karakterini iyi biliyorum. Cesaretli ve dirençli bir yapısı var. Beşiktaş'a çok faydalı olacaktır. Sivok'a gelince ona karşı oynadım. Çok etkiliydi. Seriç'i ise buraya gelince tanıdım. O da faydalı olmak için gayret gösteriyor." değerlendirmesinde bulundu. Kendisine ne kadar gol atacağı ya da gol kralı olup olmayacağı yönünde birçok soru geldiğine işaret eden golcü futbolcu, buna net bir cevap vermenin uygun olmadığını düşünüyor: "Geçen yıl Manisa ve Beşiktaş'ta toplam 15 gol attım. Hedefim ise 16 goldü. Hedefime yaklaştığımı düşünüyorum. Şimdi 'gol kralı olurum' ya da 'şu kadar gol atarım' diyemiyorum. Ama geçen yıldan daha fazla gol atacağımı ümit ediyorum."

Bu sezon forma giyme şansının sanıldığı kadar kolay olmayacağını kaydeden başarılı oyuncu, formayı kapmak için çetin bir mücadele yaşanacağını belirtiyor. Takımda 8 yabancının bulunduğunu, oynama kontenjanının 6 olduğunu hatırlatan Slovak futbolcu, şu açıklamayı yapıyor: "Biz hem ilk 11'e girmek için uğraşacağız hem de 8 yabancı içinde en iyi olmak için çaba göstereceğiz. İyi olan sahaya çıkacak."

Beşiktaş'a gelişinde taraftarın üzerinde çok büyük etkisi olduğunun altını çizen Filip Holosko, şöyle devam ediyor: "Türkiye'ye ilk geldiğimde de taraftar beni etkilemişti. O zaman bile İnönü'de oynamak istemiştim. Şimdi ise bütün sezon o taraftar karşısına çıkabileceğim." Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'a da övgüler yağdıran Holosko, genç teknik adamın bir arkadaş gibi olduğuna değiniyor: "Eğer teknik adam gibi davransaydı mutlaka arada bir mesafe olurdu. Ancak hocamız bir arkadaş gibi yaklaşıyor ve bizim ondan daha fazla etkilenmemizi sağlıyor. Paylaşımları ise artıyor. Böyle olunca da saha içinde istediklerini yapmak kolay oluyor." Yaşının genç olması nedeniyle Beşiktaş'tan sonra kariyerine Avrupa'da devam etmek istediğini kaydeden Holosko en büyük hayallerinden birinin de Milan'da oynamak olduğunu söylüyor.

Zaman
.:: ' NaZ ' ::.
.:: ' NaZ ' ::.
EmekLi
EmekLi

Kadın
Başak Keçi
LakaP : кızıℓ кяα¢кєя
Uyarı :
'Güiza önemli bir golcü ama..' Left_bar_bleue0 / 1000 / 100'Güiza önemli bir golcü ama..' Right_bar_bleue

Aktiflik Puanı :
'Güiza önemli bir golcü ama..' Left_bar_bleue20 / 10020 / 100'Güiza önemli bir golcü ama..' Right_bar_bleue

Ruh Hali : 'Güiza önemli bir golcü ama..' Images12

- Similar topics