● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.

Join the forum, it's quick and easy

● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.
● яσ¢κeя   τeam ●
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alex'ten Türk futboluna övgü

(: Alex'ten Türk futboluna övgü

Mesaj tarafından .:: ' NaZ ' ::. Cuma Ağus. 01, 2008 11:38 pm

Alex De Souza, resmi internet sitesinde F.bahçe ve Türk futbolundan övgüler yağdırdı.
1 Ağustos 2008 11:37

Sarı-lacivertli takımın Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, kendi resmi internet sitesinde Fenerbahçe ve Türk futbolu hakkında ilginç analizlerde bulundu.
İşte, saha içinde gösterdiği performansla yıldızlaşan Brezilyalı oyuncunun saha dışında da futbola ne kadar hakim olduğunu kanıtlayan birbirinden ilginç açıklamaları; “Son köşe yazımda Arap ülkelerinde futbol oynamanın bir oyuncuya, işin maddi yönünü bir kenara bırakırsak, bir şey kazandırmayacağından bahsetmiştim. Blogumda yorum yapan taraftarlardan bir tanesi, (ironik, kinayeli bir şekilde) “Peki Türkiye’de oynamak ne kazandırıyor?” diye sormuş...”

ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM
“Fenerbahçe, 40 milyon taraftarı olan bir takım ve kesinlikle dünyanın en zengin kulüplerinden bir tanesi. Şampiyonlar Ligi gibi birçok önemli organizasyonunda en kötü ihtimalle 40 bin taraftarın doldurduğu çok modern bir statta maçlarımızı oynuyoruz. Bunun ötesinde Türk Milli Takımı, 2002 Dünya Kupası’nda ve bu yıl yapılan Avrupa Şampiyonası’nda Hollanda, Fransa, Almanya, Portekiz ve İngiltere gibi takımları geride bırakarak üçüncü oldu. İspanya’yı Euro 2008 şampiyonluğuna taşıyan teknik adam şu anda Fenerbahçe’nin başında. Şimdi soruyorum; bunları hangi Arap ülkesinde görebilirsiniz? Öte yandan burada olmanın futbolla ilgili olmayan bir başka güzel yönü de var; burada bulunduğum dört yıl boyunca insanlık tarihi hakkında tüm okul hayatımda öğrendiğimden çok daha fazla şey öğrendim. Her gün benim için yeni bir kültürel ders gibi adeta.”

ZORLAMALIYIZ
ÖTE yandan Alex, geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıkma başarısı gösterdiklerini hatırlatarak sözlerini şöyle bitirdi: “Bu sene daha da iyisini yapmalıyız ve bu rüyayla yola çıktık. Eğer bu rüyanın gerçekleşmesini istiyorsak sınırlarımızı zorlamamız ve çok çalışmamız gerekiyor”

Akşam
.:: ' NaZ ' ::.
.:: ' NaZ ' ::.
EmekLi
EmekLi

Kadın
Başak Keçi
LakaP : кızıℓ кяα¢кєя
Uyarı :
Alex'ten Türk futboluna övgü Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Alex'ten Türk futboluna övgü Right_bar_bleue

Aktiflik Puanı :
Alex'ten Türk futboluna övgü Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Alex'ten Türk futboluna övgü Right_bar_bleue

Ruh Hali : Alex'ten Türk futboluna övgü Images12

- Similar topics