● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.

Join the forum, it's quick and easy

● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.
● яσ¢κeя   τeam ●
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Senfonik Şebnem Ferah

(: Senfonik Şebnem Ferah

Mesaj tarafından PurpLe* Çarş. Ekim 01, 2008 1:56 pm

Senfoni Orkestrasıyla konser fikri kimden çıktı? Nasıl gelişti?
Bu benim uzun zamandır yapmak istediğim bir şeydi. Ancak öncesinde yeterince araştırma yapabilmek istediğim için ve bir de normal konserlere göre çok çok daha maliyetli bir proje olduğu için doğru koşulları bir araya getirebilmeyi arzu ediyordum. Geçen yılın Ekim ayından beri hayata geçirmeye çalıştığım bir projeydi ve sonunda harekete geçebildik. Orhan Şallıel'le tanıştıktan sonraysa çok daha rahat ettim, çünkü bu projeyle ilgili olarak o da en az benim kadar heyecanlı. Sonuçta müzik yapacağız, sahnede 70 kişi aynı anda performans yapacağız ve doğru ekibin bir araya gelmesi çok ama çok önemli.
Provalara başlamış olmalısın, çalışmalar nasıl gidiyor?
Playlist'te de bazı değişiklikler olacağı için biz şimdilik kendi provalarımızı yapıyoruz ve grup olarak tüm şarkıların üstünden geçiyoruz. Ağustos ayının ilk günlerinden itibaren de Orhan Şallıel ve orkestrası ile biraraya geleceğiz ve provalar yapacağız.
Tek konserlik bir olay mı bu, yoksa devamı gelecek mi?
Az önce de söylediğim gibi normal konserlere göre ekonomisi çok yüklü olan maliyetli bir proje olduğu ve prodüksiyonu da çok büyük olduğu için maalesef her yere taşıyabileceğim bir konser değil ama en azından Ankara ve İzmir'e taşıyabilmeyi arzu ediyorum. Aynı projeyi bir kez de kış zamanı Lütfi Kırdar gibi kapalı bir konser mekanında da yapabilmek istiyorum.
Playlist tamamen senin şarkılarından mı oluşuyor, coverlar da var mı?
1-2 cover koyabilmek isterim. İlk olarak baz alacağımız geniş listemizde var zaten. Ancak son kararı tüm parçaları yorumladıktan sonra; az önce de söylediğim gibi bir çok faktörü göz önünde bulundurarak vereceğiz. 5 tane albüm var ve bunların içinde normal konserler için playlist yaparken bile istemeyerek elemek zorunda kaldığımız parçalar var. Nasıl sonuçlanır bilmiyorum ama o gece; beraber geride bıraktığımız 10 yılı; yine hep beraber, bir kez daha yaşayalım, anılarımız tazelensin istiyorum. Becerebilirsek ne mutlu bana...
Bugüne dek birçok grup bu tarz çalışmalarda bulundu. Seni en çok etkileyeni hangisi oldu?
Hem bu konser öncesinde araştırma olsun diye, hem de kişisel merakımdan ve zevkimden dolayı; rock gruplarının senfoni orkestralarıyla yaptıkları yayınlanmış tüm DVD'leri izledim sanırım. En etkilendiklerim Metallica'nın Michael Kamen yönetiminde San Francisco Senfoni Orkestrası'yla yaptığı konser ve Kiss'inkiydi.

Bluejean Dergisi - 01 Ağustos 2006
PurpLe*
PurpLe*
EmekLi
EmekLi

Kadın
Yengeç Domuz
LakaP : Sinem'cik.
Uyarı :
Senfonik Şebnem Ferah Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Senfonik Şebnem Ferah Right_bar_bleue

Aktiflik Puanı :
Senfonik Şebnem Ferah Left_bar_bleue14 / 10014 / 100Senfonik Şebnem Ferah Right_bar_bleue

Ruh Hali : Senfonik Şebnem Ferah Images12

https://rockerteam.yetkin-forum.com

- Similar topics